Jesteś tutaj: › Sacrosong › Sacrosong 2008
XIX DIECEZJALNY PRZEGŁĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

"SACROSONG 2008" zorganizowany przez Parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w dniach 18-19 października 2008 roku.

Jury w składzie:
Kazimierz MADZIAŁA - muzykolog, wykładowca na Wydziale Wychowania Muzycznego UAM w Poznaniu , Filia w Kaliszu - Przewodniczący,
Maria PAWELEC -Zastępca Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu,
Ks. Prałat Stanisław TOFIL - Proboszcz Parafii Św. Ap. Piotra i PaWŁA W Kaliszu,
Andrzej TYLCZYŃSKI - Dział Artystyczny Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu - sekretarz.

Po wysłuchaniu w dniu 18 października 2008 r. 11 zespołów i solistów ( około 150 wykonawców) postanowiło:

1. Przyznać nagrody specjalne za bardzo wysoki poziom wykonawczy oraz uwzględnienie w repertuarze pieśni o Św. Pawle - Chórowi Dziecięco-Młodzieżowemu "CAMPANELLI" z Poznania, instruktor Beata Sibrecht,
- solistce Kindze JAKUBOWSKIJ z Poznania.
2. Przyznać nagrody ( w kolejności występowania):
- Zespołowi Młodzieżowemu "MARCINKI" z Odolanowa, instruktor Jan Szkudlarz;
- Młodzieżowemu Chórowi Katedry Kaliskiej "CANTATE DEO" z Kalisza, instruktor Katarzyna Kubera.
3.Przyznać wyróżnienia ( w kolejności występowania );
- Bartoszowi ŚPITALNIAKOWI z Lubini Małej;
- Zespołowi Wokalnemu przy Zespole Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Russowie, instruktor Tomasz Smoliński:
- Zespołowi "KOMBINACJA" z Koźminka;
- Zespołowi "NADZIEJA" z Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu - instruktor Małgorzata GĄDEK.

Jury dziękuje wszystkim zespołom, instruktorom, opiekunom, rodzicom i organizatorom za prace włożoną w przygotowanie i zrealizowanie XIX SACROSONGU a sponsorom za wspieranie Przeglądu.

Jury życzy wszystkim dalszej wytrwałości w pracy z dziećmi i młodzieżą, jaj stałego doskonalenia i do zobaczenia w Kaliszu za rok na XX - jubileuszowym "SACROSONGU" 2009.