Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Eucharystyczny Ruch Młodych

Eucharystyczny Ruch Młodych

Historia ERM-u w Polsce i w naszej parafii! Warto przeczytać.

Eucharystyczny Ruch Młodych sięga swymi korzeniami roku 1914r., kiedy to na międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Lourdes stwierdzono potrzebę utworzenia organizacji dla dzieci o profilu eucharystycznym.

Początkowo istniała ona pod nazwą Krucjata Eucharystyczna, a pierwsza wspólnota powstała we Francji w 1916r. Na terenie Polski Krucjatę Eucharystyczną założyła św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, która 1. stycznia 1925r. w Pniewach k./Poznania utworzyła pierwszą Krucjatę. Od 1960r., Krucjata Eucharystyczna zaczyna działać w nowym stylu, jako nowy ruch i za radą papieża Jana XXIII przybiera nazwę Eucharystyczny Ruch Młodych.

Aktualnie ERM jest ruchem międzynarodowym i obejmuje 3 miliony młodych na całym świecie.

CELEM Eucharystycznego Ruchu Młodych jest wdrażanie dzieci do czynnego udziału we Mszy Świętej oraz innych form Kultu Eucharystii, pogłębienie przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym, rozbudzanie pragnienia modlitwy i pomaganie w pracy.

FORMACJĘ w ERM-ie streszczają  4 zasady:

1) Żyj Mszą Świętą !

2) Czytaj Ewangelię !

3) Kochaj bliźnich !

4) Bądź trzynastym Apostołem

ZNAKIEM ERM-u jest żółta chusta i odznaka mająca kształt krzyża otoczona kołem z napisem "Króluj nam Chryste!"

Do Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii należą:

Opiekun: ks. Łukasz Luźny

Animator: Małgorzata Wieczorek

Uczestnicy:

-Ewa Pokojowczyk

-Kamila Stefanek

-Mikołaj Wojtczak

-Agnieszka Wypych

-Natalia Czech

-Alicja Gnyrek

-Aleksandra Zborowska

-Kamil Jaśkiewicz

-Natalia Jaśkiewicz

-Zuzanna Górska

-Małgosia Marucha

-Magdalena Łysiak

-Gabrysia Gądek

-Grzegorz Baszczyński

Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 17:00 w salce parafialnej (wejście od kancelarii)

Jeśli Jezus jest ważny w twoim życiu, jeśli chcesz pogłębić z Nim przyjaźń poprzez kult Eucharystii, a także miło i owocnie spędzić czas wolny, to przyjdź na spotkanie!

Ty także możesz dołączyć do grona Eucharystycznego Ruchu Młodych,

Zapraszamy ! ! !