Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniu 09.08.2014 r. z naszej parafii wyruszyła na Jasną Górę po raz szósty 35 osobowa grupa kremowa pod przewodnictwem ks. Szymona Cierpika. Grupę pożegnał wraz z parafianami ks. Prał. Stanisław Tofil.

W dniu 9 sierpnia z kaliskich Świątyń wyruszyły parafialne grupy najstarszej w Polsce  pieszej pielgrzymi na Jasną Górę pod hasłem: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” .

Pątników na pierwszym etapie pielgrzymki żegnał Ks. bp senior Stanisław Napierała. W serdecznych słowach wobec każdej grupy wyraził  wdzięczność za podejmowany trud pielgrzymowania i prosił o modlitwę.

W tym roku pielgrzymi kaliscy będą uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości święceń biskupich paulina Łukasza Buzuna, który został mianowany biskupem pomocniczym diecezji kaliskiej.