Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Uroczystości religijno-patriotyczne ( odpust, Westerplatte, Patron młodzieży)

Uroczystości religijno-patriotyczne ( odpust, Westerplatte, Patron młodzieży)

W poniedziałek 15.09.2014r. obchodziliśmy w parafii odpust ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju. W ten sposób rozpoczęliśmy Triduum modlitewne do św. Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży.

Uroczystą Mszę Św. o godz. 18.30 sprawował Ks. Prałat  Andrzej Latoń - wikariusz generalny. Przybyli też Kapłani z naszej diecezji.

We wtorek 16 września 2014 r. w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczystość ku czci Bohaterów obrony Westerplatte.

O godz. 17.00 odbyła się krótka  multimedialna prezentacja  obrony Westerplatte. Następnie rozpoczęła się Msza Św. pod przewodnictwem ks. Prałata Stanisława Tofila- proboszcza parafii, którą także koncelebrowali: ks. płk w st. spocz. Tadeusz Pałuska oraz ks. wikariusz Piotr Jaroszkiewicz, który wygłosił homilię.

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Bohaterów Westerplatte, gdzie odbył się apel poległych, modlitwa oraz złożenie kwiatów i zniczy. Całą uroczystość przy pomniku poprowadził Ks. Prałat Stanisław Tofil.

Środa 17.09.2014 r. była dniem wyciszenia i modlitwy. Po Mszy Św. o godz. 7.00 rozpoczęliśmy całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 sprawowana była uroczysta Msza Św. z udziałem dzieci i młodzieży. Po Mszy Św. odbyło się spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej.

W czwartek 18.09.2014 r. obchodziliśmy XXI rocznicę sprowadzenia do parafii Obrazu Matki Bożej Królowej Pokoju. Tego dnia także przypada uroczystość Św. Stanisława Kostki. W tym dniu swoje Imieniny obchodził Ks. Prałat. Podczas wieczornej Mszy Św., którą zakończyliśmy obchody Triduum delegacje grup parafialnych złożyły Ks. Proboszczowi imieninowe życzenia.