Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Z serca Aryki

Z serca Aryki

Z samego centrum wielkiego kontynentu przyjechał do Kalisza O. Cezary Wieczorek - Misjonarz z Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.

W niedzielę 19 lipca, w kościele  pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu , na wszystkich Mszach Świętych głosił Słowo Boże i przybliżał wiernym obraz Republiki Środkowoafrykańskiej. Jej nazwa w języku sango brzmi „Be Afrika” – „ Serce Afryki” .

To serce, jak mówił misjonarz bije niespokojnie, rytmem zakłócanym przez  zamieszki i wojny. Życie ludzi jest niepewne, ciągle narażone na okrucieństwa, cierpienie, a nawet śmierć.

Misja afrykańska została obdarowana obrazem Św. Rodziny, kustodiom

i innymi darami. Po każdej Mszy św. parafianie ofiarnie wspomogli ojca misjonarza.

Ofiarowany obraz jest wierną kopią . Przez tydzień był wystawiony w kaplicy św. Józefa, tam także poświęcony, a następnie przewieziony do świątyni  pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Tu także przez tydzień obraz był wystawiony w prezbiterium. Wierni modlili się powierzając Matce Bożej Królowej Pokoju i Patronowi Kościoła losy ciągle niespokojnej Afryki, misji i misjonarzy.

Ks. Stanisław Tofil