Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Spotkanie ŚDM 2016

Spotkanie ŚDM 2016

Zapraszamy

Nowy rok liturgiczny rozpoczął się w naszej parafii pod hasłem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. W naszej świątyni można było dzisiaj spotkać ks. Witolda Kałmuckiego - Diecezjalnego Koordynatora ŚDM oraz wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie wielkiego święta młodzieży, które już za 8 miesięcy odbędzie się naszej Ojczyźnie. Ks. Witold podczas Mszy Świętych mówił o tym, jaki przebieg mają dni młodzieży, że składają się z części diecezjalnej i centralnej. Parafianie zostali także poproszeni o przyjęcie do swoich domów pielgrzymów podczas "Dni w Diecezji". Chętni mogą cały czas zgłaszać się w parafii. Młodzież została również zachęcona do udziału w spotkaniu z Ojcem Świętym, które będzie miało miejsce w Krakowie, natomiast rodzice i dziadkowie zostali poproszeni o pomoc w umożliwieniu młodzieży tego wyjazdu. Po Mszach Świętych wolontariusze rozdawali słodycze oraz broszurę z informacjami nt. ŚDM - [DM]^2. Liczymy, że ta zachęta spotka się z szerokim odzewem wśród młodzieży naszej parafii.

Diecezjalne Centrum Przygotowań Światowych Dni Młodzieży  zaprasza serdecznie młodzież z Kalisza i okolic na spotkanie przygotowania duchowego „Deo Profil”, które odbędzie się 4 grudnia o godz. 19.30 w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu.