Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: VIII Rocznica konsekracji świątyni

VIII Rocznica konsekracji świątyni

Znaczenie świątyni w naszym życiu

W dniu 25 listopada minęła 8 rocznica konsekracji naszej świątyni.

Uroczystość ta przypomniała nam, że Świątynia jest miejscem składania ofiary Bogu, miejscem modlitwy, miejscem dotykania Boga w sakramentalnych znakach. Podziękowaliśmy  Bogu za to, że już tu, na ziemi, zaprasza On nas do swojego domu i uczy nas  szacunku dla miejsca świętego, dla świątyni. W świątyni wszyscy klękamy, bo chcemy Pana Boga uwielbić, podziękować za życie, za zdrowie, chcemy prosić, a także przeprosić. W  świątyni modlimy się wspólnie – jak jedna wielka Rodzina,  tutaj stajemy się święci! Spowiadamy się! To w tym świętym miejscu chrzcimy dzieci , tu  jest dzień pierwszej Komunii Świętej. Przy  ołtarzu Pan Jezus przychodzi do naszych serc, by w nich zamieszkać, przemieniać na lepsze. Chce nas umacniać, obdarzać pokojem. Ten cud powtarza się tutaj podczas każdej Mszy Świętej. Tu  zakochani idą parami do ślubu, by  zaprosić Jezusa do swojego domu, rodziny, miłości, tutaj żegnamy tych, co odeszli do nieba. Kościół to Dom samego Boga i nasz.