Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Maj - uroczystość I Komunii Świętej

Maj - uroczystość I Komunii Świętej

Przepiękny maryjny miesiąc maj kojarzy się Nam zwykle z I Komunią Św.

W naszej parafii  jest  zwyczaj przeżywania uroczystej pierwszej i drugiej rocznicy Komunii św. Wiele troski wkładają rodzice, katecheci i duszpasterze w to, aby dzieci zostały dobrze przygotowane do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu. Odbywają się spotkania, próby , aż przychodzi ta ważna chwila w życiu, gdy dziecko po raz pierwszy przystępuje do spowiedzi i przyjmuje do swego serca Pana Jezusa. Dorośli często ze wzruszeniem spoglądają na dzieci, które w wielkim skupieniu, z żywą wiarą i miłością przyjmują Ciało Chrystusa. Można odnieść wrażenie, że nie jeden z uczestników uczy się niejako od dzieci właściwego przeżywania jedności z Chrystusem eucharystycznym. Dzieci z całą prostotą wiary podchodzą do tego wielkiego wydarzenia i zazwyczaj właściwie je rozumieją. Owszem bywa tak, że niekiedy dorośli wypaczają istotę tego wydarzenia religijnego w życiu młodego człowieka. Myślę ,że szczerość dziecka naprawia też serca dorosłych. Dzień pierwszej Komunii św. jest świętem zarówno dla rodziny jak i parafii. Dziecko przystępujące do pierwszej Komunii świętej w swojej parafii integruje się wraz z  rodziną, ze wspólnotą kościoła parafialnego. W przeżywaniu tego dnia dziecku powinni towarzyszyć rodzice od rana do wieczora. To oni winni zadbać o to, by cała organizacja dnia pierwszokomunijnego, jak również spotkania z krewnymi, nie przysłoniły dziecku tego, co dla niego najważniejsze. Cała Rodzina w tym dniu winna wraz z dzieckiem przystąpić do Komunii św. Serca dzieci zawsze są otwarte na potrzebę miłości dorosłych , ale i one same radośnie otwierają się na potrzeby innych, co skłania ich do dzielenia się wszelkim dobrem. Wypływa to ze słów samego Chrystusa.”Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Przedłużeniem uroczystości pierwszokomunijnej jest biały tydzień. W białym tygodniu dzieci pełniej przeżywaj swoje  zjednoczenie z Chrystusem i uczą się dziękować Mu za wszystko  oraz słuchać głosu Jezusa w swoim codziennym życiu , czyli stawać Jego apostołami. Wszystkich nas cieszy widok dzieci na biało ubranych, idących na modlitwę do świątyni w białym tygodniu , w procesji Bożego Ciała, w uroczystość odpustu parafialnego. Serdecznie zapraszamy na każdą uroczystość.

14.05 – I Rocznica Komunii Św.

21.05  – I Komunia Św. , I grupa dzieci

28.05 – I Komunia Św. , II grupa dzieci

04.06 – II Rocznica Komunii Św.