Jesteś tutaj: › Sacrosong › Klika słów o SACROSONG
Kilka słów o Sacrosong

Słowo wstępu:

Muzyka i śpiew, są bezcennym darem Boga, pozwalają odczuć prawdziwie czyste piękno, potrafią dać człowiekowi wielobarwną mnogość uniesień i wzruszeń. Przekonaliśmy się, że to prawda. Wielu z młodych ludzi, którzy wystąpili na naszych Przeglądach dowiodło nam, iż otrzymało od Pana bezcenny talent muzyczny i pozwoliło nam się nim cieszyć. Odkrywaliśmy wówczas, że dary te, niejako w rewanżu, pozwalają nam wyrazić naszą miłość do Boga i naszych bliźnich. Mam nadzieję, że w czasie kolejnych SACROSONGÓW, jakąkolwiek formę będą przybierać - wszak wszystko się zmienia - wszystkich będą łączyć różnorodne tony, a łagodność melodii i głębia słów oddzielać nas będą od powszedniego chaosu i gwaru. Przenośmy się zatem w świat piękna, przyjacielskiej wspólnoty, radości i miłości. Ustami i całym sercem śpiewajmy i wychwalajmy Imię Pana.

Wszystkim Uczestnikom Sacrosongów zawsze w ich szlachetnym współzawodnictwie życzyłem i nadal z serca życzyć będę głębokich przeżyć religijnych i wzniosłych przeżyć artystycznych oraz wspaniałych odczuć przyjacielskiej wspólnoty! Pamiętajmy rozumną sentencję Z. M. Raudjve

... KAŻDA RADOŚĆ, KTÓRĄ NIESIEMY INNYM ZAWSZE DO NAS POWRÓCI.

Ks. Stanisław Tofil
Proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła