Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Festyn

Festyn

22 czerwca 2012 r., jak od wielu lat na polach marsowych odbył się festyn parafialno-osiedlowy, organizowany przez Parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu Spółdzielnię Mieszkaniową „Dobrzec”,

W programie artystycznym wystąpili: Gimnazjum nr 9, Szkoła Podstawowa nr 17, Przedszkole nr 14, schola „Agape” działająca przy Parafii św. Ap. Piotra i Pawła- dyr. p. Irena  Derezińska, Emilia Walaszczyk – organistka, śpiew solo.

Na festynie nie mogło zabraknąć  kolejki i zjeżdżalni, prezentacji pojazdów strażackich i sprzętu ratowniczego Straży Pożarnej i OSP ,  Pokazu samochodu medycznego,  malarstwa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bryczki konnej, malowania twarzy, Centrum Kultury Leśnej z Gołuchowa oraz wielu stoisk z różnymi zabawkami , kawą, herbatą, ciastem (Apostolat Maryjny, KWC, Kręgi rodzin, Ruch oazowy, KŻR) . W auli parafii zaprezentowano wystawę o bł. Janie Pawle II, którą przygotowały panie Marianna Kocemba i Marianna Pietrzak ze Stowarzyszenia Pamięci Jana Pawła II w Polsce.

Konferansjerami byli Szymon Stach i Dominik Zakrzewski, a zabawy (Szansa na Sukces, Koncert życzeń) prowadził ks. Łukasz Luźny .

FESTYN PARAFIALNO-OSIEDLOWY (22 czerwca 2012 r).

Festyn parafialno-osiedlowy na polach marsowych w dniu 22 czerwca 2012 r. zwrócił naszą uwagę na rodziny tak licznie w nim uczestniczące. Na plac przybyli rodzice i dziadkowie ze swymi pociechami, by na łonie przyrody, choć pośród naszych bloków, wspólnie, mile i pożytecznie spędzić czas. Bogaty i atrakcyjny program festyn zorganizowanego przez parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu i Spółdzielnię Mieszkaniową „ Dobrzec" przypomniał ,jak ważna jest rodzina w naszej małej ojczyźnie - osiedlu, parafii. Uświadomił też, jak praktycznie można realizować podstawowe wymiary naszej egzystencji - rodzina, pracę. świętowanie i bycie razem. O tym przypomniał nam papież Benedykt XVI podczas VII Światowych Spotkań Rodzin w Mediolanie. To właśnie w rodzinie możemy odnaleźć siłę ,by promieniować miłością na nasze otoczenie i świat cały. Mieszkańcy naszego osiedla przyszli rodzinami, by w zabawie i programie artystycznym odnaleźć spokój i radość życia.
Praca- daje chleb, przynosi zmęczenie, więc ludziom potrzebne jest świętowanie. Po tygodniu pracy następuje niedziela - Dzień Pański. Świętowanie tego dnia winno łączyć się z Eucharystią, o czym przypominają nam przykazania. Rodzina , która potrafi wspólnie uczestniczyć we Mszy św., ale i w różnych, godnych formach rozrywkowych, pogłębia wzajemną więź i docenia własne poczucie wartości. Przez sport, zabawę, kulturę i przyrodę rozbudza wewnętrzną solidarność i pragnienie Boga-Stwórcy. Buduję w sobie Oazę spokoju.
Festyn był więc próbą szukania równowagi pomiędzy życiem rodzinnym, pracą i świętowaniem. Mamy nadzieję, że stał się sposobem budowania godnego życia społecznego. Festyn wspaniale wpisał się w obchody 25-lecia parafii. Uczestnictwo dzieci w różnych formach edukacyjnych i ich uśmiech był zapewne nagrodą dla wielu utrudzonych rodziców i dziadków i organizatorów festynu.

Ks.Stanisław Tofil

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu festynu i wszystkim, którzy przybyli.