Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Oktawa

Oktawa

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Oktawa Bożego Ciała gromadziła dużą grupę wiernych na codziennej Mszy św. i procesji  przed  świątyni ą ( choć  w niektóre dni procesja była wewnątrz świątyni , ze względu na padający deszcz ).Oktawę zakończyliśmy uroczystością  Najświętszego Serca Pana Jezusa 15 czerwca 2012 r. Licznie przybyli parafianie , jak również i dzieci ,dla których Ks. Prałat z pomocą kilku mam zorganizował po Mszy św. i procesji  piknik w ogrodzie. Dzieci miały wiele różności do zjedzenia , z czego były bardzo zadowolone , następnie różne zabawy i zakończyliśmy gromkim śpiewem piosenek religijnych wśród zieleni ogrodu.

Dzieci złożyły Ks. Prałatowi Stanisławowi życzenia z okazji 38 rocznicy święceń kapłańskich(15.VI.1974r.).

17 czerwca – uroczyste zakończenie roku szkolno-katechetycznego dla kl. V i VI-tych o godz.18;30.Uroczystośc była związana z wspomnieniem chrztu św., wzrastaniem w wierze  i odnajdywaniem się w Kościele jak we własnym Domu. Podczas tej Mszy św. został udzielony również chrzest małemu dziecku. Wszystko spięła Ewangelia o ziarnie gorczycy. Mamy  nadzieję, że dzisiejsza uroczystość stanie się początkiem stałej praktyki wspomnienia chrztu dla kl. V i VI-tych. Po Mszy św. dzieci złożyły Ks. Prałatowi życzenia z okazji 38 rocz. Święceń kapłańskich.

27 czerwca  na Mszy św. o godz. 18:30 z okazji zakończenia roku szkolno- katechetycznego w świątyni zgromadziły się dzieci z  ERM, Ministranci, Asysta, Dzieci komunijne, które czynnie włączyły się w oprawę tej Eucharystii. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w plenerze.