Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Informacje z życia parafii

Informacje z życia parafii

W piątek 19. października 2012 roku, czyli w dniu liturgicznego wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki do naszej parafii zostały uroczyście wprowadzone relikwie ks. Jerzego- męczennika naszych czasów.

MAMY RELIKWIE BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Ks. Jerzy Popiełuszko - urodził się w 1947 we wsi Okopy. Związany z ruchem społecznym „Solidarność”, w którym pełnił funkcję kapelana. Po ukończeniu szkoły średniej Popiełuszko odkrywa w sobie powołanie i wstępuje do Wyższego Seminarium Duchowego w Warszawie. W latach 70-tych pełnił duszpasterską posługę w parafiach; Św. Trójcy w Ząbkach i Matki Bożej Królowej Polski w Aninie oraz Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. Od 1980 roku związany z „Solidarnością”, prowadzi Mszę święte za ojczyznę. Działalność Popiełuszki nie podobała się ówczesnym władzom, był on wielokrotnie przesłuchiwany , otrzymywał wiele listów z pogróżkami. 19 października 1984 roku umundurowani funkcjonariusze milicji zatrzymują samochód  którym podróżował ksiądz Jerzy, i porywają go wraz z jego osobistym kierowcą któremu udaje się zbiec. 30 października z zalewu wiślanego koło Włocławka zostaje wyłowione ciało Popiełuszki. Pogrzeb Popiełuszki odbył się 3 listopada 1984 roku i miał charakter wielkiej, patriotycznej, antykomunistycznej manifestacji. W 1985 roku w pokazowym procesie skazano wyłącznie tylko bezpośrednich oprawców księdza Jerzego. W grudniu 2009 roku papież Benedykt XVI podpisał dokument stwierdzający męczeństwo Popiełuszki, a w czerwcu 2010 roku odbyła się msza beatyfikacyjna.

Relikwie bł. ks. Jerzego znalazły się w naszej świątyni obok relikwii bł. Jana Pawła II i św. o. Pio.

Codzienny różaniec, w październiku odmawiany przed wieczorną Mszą Św. dla dorosłych, a o 17:15 dla dzieci skupiał nas wszystkich na modlitwie zanoszonej przez pośrednictwo Maryi. Licznie przybywały dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne . Na zakończenie miesiąca różańcowego dzieci przedstawiły swoje wielkie serca z naklejonymi obrazkami, prawie wszystkie dzieci miały komplet obrazków (pełna frekwencja). W ostatnim dniu różańcowym otrzymały nagrody.

Od pierwszej niedzieli Adwentu, tj. 2 grudnia będziemy sprawować Msze św. o Matce Bożej - roraty, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W ramach Roku Wiary podczas tegorocznych rorat będziemy pogłębiać Katechizm Kościoła Katolickiego. Rok Wiary jest dla nas zaproszeniem do ponownego nawrócenia się do Chrystusa, zaangażowania misyjnego na rzecz nowej ewangelizacji, a także wzywa nas do ponownego odkrycia i studiowania podstawowych treści wiary, które znajdują się w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Katechizm jest prawdziwym narzędziem wspierania w wierze, zwłaszcza dla tych, którzy troszczą się o wychowanie młodego pokolenia. Niech on rozbudzi w każdym z nas aspirację do wyznawania wiary w jej pełni i z odnowionym przekonaniem, z ufnością i nadzieją, by bardziej celebrować wiarę w liturgii, zwłaszcza Eucharystii. Niech nas uzdolni do wiarygodnego dawania świadectwa życiem. i ponownego odkrycia treści wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej. Mamy nadzieję, że jego pogłębienie przybliży nas do Boga i człowieka.

„Rola i miejsce wspólnoty parafialnej w życiu społecznym”- to tytuł książki wydanej przez naszą parafię z okazji jej jubileuszu - 25-lecia. Publikacja ukazuje trudy i radości tworzenia wspólnoty parafialnej i budowy świątyni. Czynią to autorzy m. in. z UKSW w Warszawie, UMK w Toruniu, UAM w Poznaniu. Większość referatów zostało wygłoszonych  podczas II Sympozjum popularnonaukowego w naszej parafii. Książka szeroko i obszernie obejmuje zagadnienia życia parafialnego, dlatego warto zapoznać się z tą książką, aby zdobyć podstawową wiedzę o życiu parafii, parafian i ich działalności.

Pozycja książkowa dostępna naszej świątyni od 25 listopada.

W dniu 25. listopada br. przypada 5. rocznica konsekracji ołtarza i poświęcenia naszej świątyni. Uroczysta Msza św. w tym dniu została odprawiona o godzinie 13:00 w intencji parafii, w których dokonywaliśmy zbiórek, i osób, które pomogły w budowie naszego kościoła.
W tym dniu na Mszy św. o godz. 11:30 zostały przyjęte nowe dzewczynki do Euchrystycznego Ruchu Młodych, a także 4 kandydatów powiększyło grono ministrantów