Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Relacja z wrześniowych uroczystości

Relacja z wrześniowych uroczystości

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wrześniowych uroczystości.

Triduum modlitewne
W czasie trwania Triduum do św. Stanisława Kostki do naszej świątyni została zaproszona młodzież przygotowującą się do bierzmowania
-klasy I i II gimnazjum w poniedziałek 16 września na Mszę Święta o godz. 1830, po Mszy Świętej odbyła się krótka katecheza,
-klasy III we wtorek 17 września na Mszą Świętą o godz. 1830. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
-wszystkie klasy gimnazjum w środę 18 września na Mszę Św. o godz. 18:30.

15 września-
W tym dniu przypadło liturgiczne wspomnienie NMP Bolesnej Królowej Pokoju - jest to dla nas uroczystość odpustowa.
Świat pragnie pokoju. Tym mocniej prośmy Maryję przed Jej wizerunkiem w naszej świątyni o ten dar.

16 września-
W bieżącym roku obchodziliśmy 11 rocznicę odsłonięcia pomnika Bohaterów Westerplatte. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w Jej Obronie odprawiona została godz. 1700 z udziałem władz i instytucji państwowych. Po Mszy Świętej przy pomniku Bohaterów Westerplatte odbył się apel poległych, składanie kwiatów i modlitwa. Na tę uroczystość serdecznie zaprosiliśmy mieszkańców Kalisza. Szczególne zaproszenie skierowaliśmy do dzieci i młodzieży, dla których ta uroczystość była lekcją historii.

Wtorek, 17 września-
Dzień wyciszenia. W tym dniu odbyło się całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Środa, 18 września-
W Środę 18 września przypadła 20 rocznica sprowadzenia obrazu Matki Bożej Bolesnej Królowej Pokoju. W tym dniu przypadła również kolejna rocznica peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (18.10.2011r). Z tej okazji po wieczornej Mszy Świętej zaprosiliśmy na adorację Najświętszego Sakramentu, po której odbyło się spotkanie po pielgrzymkowe Grupy Kremowej.
W tym dniu przypadły imieniny Ks. Prałat Stanisław TOFILA. Księdzu Prałatowi życzyliśmy błogosławieństwa Bożego w codziennej pracy kapłańskiej, dobrego zdrowia i sił w kontynuacji zapoczątkowanego przez siebie dzieła duszpasterskiego i budowlanego . Po Mszy św. o godz. 18:30 grupy parafialne złożyły księdzu prałatowi życzenia.