Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Kanonizacja

Kanonizacja

Wielki dar dla nas wszystkich w Święto Miłosierdzia Bożego- kanonizacja Papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II

Niedziela Bożego Miłosierdzia (27.04.2014 r.) – to dzień historyczny i wyjątkowy. W  święto Miłosierdzia Bożego papież Franciszek kanonizował dwóch papieży-Jana XXIII i Jana Pawła II. Wśród kardynałów był też papież emeryt – Benedykt XVI. Taka sytuacja zdarzyła się, jak do tej pory po raz pierwszy. Uroczystość  z placu św. Piotra w Rzymie transmitowana była na cały świat. Ten dzień był wyjątkowy dla nas Polaków. Na mszy kanonizacyjnej uczestniczyło ok. 300 tysięcy rodaków. W naszej parafii także dziękowaliśmy Bogu za ten dar i jednocześnie znak, który musimy zrozumieć, przeżyć i realizować w życiu. Do kanonizacji w naszej wspólnocie przygotowywaliśmy się od dawna. W niedzielę 30 marca ustawiono na ołtarzu relikwie Jana Pawła II. W dniu potwierdzenia świętości Jana Pawła II po każdej mszy św. każdy mógł zabrać ze sobą „Iskierkę Miłosierdzia”.