Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Relacja z pielgrzymki

Relacja z pielgrzymki

Nasza pierwsza piesza pielgrzymka szęśliwie wróciła z Częstochowy do Kalisza. Dni te były dla pątników dniami rekolekcji, których Patronem był św. Józef - Patron na nasze czasy. Pielgrzymi wrócili zmęczeni ,ale radośni.

W dniu 9 sierpnia Mszą św. o g. 6.00  pielgrzymi rozpoczeli pierwszą z naszej parafii pielgrzymkę do Matki Bożej pod przewodnictwem Ks.Eugeniusza Synowca.Pożegnali ich licznie zebrani parafianie.Każdy dzień wędrówki był poprzez konferencje porównywany do  etapów życia św. Józefa,co dawało pielgrzymom nowe spojrzenie na swoje życie.Pielgrzymi mieli duży dostęp do wartości duchowych.Nie zabrakło też pomocy dla umęczonych ciał w słonecznej ,jak i deszczowej pogodzie.Każdy miał dostęp do chleba i wrzątku,obiady mogli sobie kupić.Dzięki sponsorom otrzymywali soki i wodę.A na  Jasną Górę - kolację przywiózł Ks. Prałat St.Tofil.  Po dwóch dniach odpoczynku i wspólnej modlitwie przed Tronem Matki Bożej pątnicy udali się w drogę powrotną, by w dniu 19 sierpnia uroczyście wejść do Kaliskiego Grodu,witani przez licznie zgromadzonych kaliszan.Na placu przed Sanktuarium św.Józefa serdecznie powitał wszystkich pielgrzymów Ks.Bp.Stanisław Naperała, dziękując im za trud pielgrzymowania i świadectwo wiary.W następnym dniu pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., kończącej dzieło 372 kaliskiej i 18 diecezjalnej pieszej pielgrzymki od św. Józefa do Maryi i od Maryi do św. Józefa.

Słowa nie są w stanie przedstawić trudu pielgrzymowania,dlatego też zachęcamy do obejrzenia zdjęć poniżej ,a także na stronie www.pielgrzymka-kaliska.pl