Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Święcenia Kapłańskie w Afryce

Święcenia Kapłańskie w Afryce

W sobotę 27.06.2015 r. arcybiskup Ziyaye przewodniczył w Lilongwe uroczystemu przyjęciu Sakramentu Kapłaństwa

Neoprezbiterzy to ks.Mark Emmanuel Phiri i ks. George Emmanuel Phiri - podopieczni programu Adopcja na odległość. Do Malawi pierwsi misjonarze przybyli w 1995 roku. Obecnie są tam dwie misje w Lilongwe i Nkhotakota. Wyświęceni kapłani urodzili się i wychowali właśnie w tych dwóch miastach. Wśród salezjanów są pierwszymi rdzennymi Malawijczykami.

Ogromną radością jest także to, iż zostali Oni wyświęceni w roku dwusetnych urodzin założyciela zgromadzenia - ks. Jana Bosko.

Dziękujemy Panu Bogu za dar nowych Kapłanów. Radość jest tym większa, że nasza parafia jest zaangażowana w dzieło pomocy klerykom w Afryce.