Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Sacrosong 2016

Sacrosong 2016

W dniach 8 i 9 października odbył się XXVII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej - Sacrosong 2016

Od samego początku organizatorem tego muzycznego przedsięwzięcia jest Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

W XXVII Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej – SACROSONG 2016 wzięło udział około 250 wykonawców. W tym roku podczas Koncertu Galowego oprócz samych laureatów wystąpił również Zespół Chodaki z Tarnopola na Ukrainie. Goście z Ukrainy koncertowali w  Gimnazjum „Edukator” i Szkole Podstawowej nr 17 podbijając serca młodych ludzi swoim śpiewem i tańcem. W sobotę wystąpi podczas Mszy Św. w parafii Opatrzności Bożej, a w niedzielę w naszej parafii.

Sacrosong przynosi wspaniałe owoce. Jak podkreśla Jury ukazuje on  różnorodność form wykonawczych i ustawiczne poszukiwanie nowego repertuaru pieśni sakralnych przez wykonawców. Sacrosong od 2 lat wychodzi poza granice Diecezji i kraju. Z radością należy zauważyć też rosnące zainteresowanie pieśnią i piosenką religijną, szczególnie wśród młodzieży.

Jury dziękuje wszystkim uczestnikom Przeglądu oraz gratuluje wyrównanego  i wysokiego poziomu artystycznego prezentowanych utworów.

Szczególne podziękowanie Jury  kieruje także do wszystkich  Instruktorów, Opiekunów, Rodziców i Organizatorów –  Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła  w Kaliszu  oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu za pracę włożoną w przygotowanie i zrealizowanie „SACROSONGU” oraz ufundowanie nagród.  Organizatorzy dziękują też Sponsorom za jego wspieranie.

Jury życzy wszystkim instruktorom i opiekunom dalszej wytrwałości
w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz zachęca do udziału w kolejnym, 28. Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej "SACROSONG 2017".

Galeria na stronie RADIA RODZINA TUTAJ

Galeria na Stronie Fakty Kaliskie