Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Niedziela Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o Powołania 7-13 maja 2017

Niedziela Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o Powołania 7-13 maja 2017

W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodziliśmy 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W tym dniu modliliśmy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego, rozważając też papieskie orędzie przygotowane na ten czas. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczęła Tydzień Modlitw o Powołania. U podstaw troski o  powołania stawiamy naszą szczera modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, ufność i otwarcie się „na ciche działanie Ducha Świętego”. W minionym tygodniu na wszystkim Mszach Św. polecaliśmy Panu Bogu młodych ludzi, którzy stają przed problemem rozeznania swojego życiowego powołania i odpowiedzialności za przyszłość. Uświadamiamy sobie i innym, jak ważne jest, abyśmy naszą wiarę przeżywali z odpowiedzialnością za drugiego człowieka.

W niedzielę 14 maja gościliśmy w naszej parafii kleryków z WSD w Kaliszu, którzy podczas każdej Mszy Św. dzielili się świadectwem swojego powołania.