Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Uroczystości Westerplatte 2018 przy parafii św. ap. Piotra i Pawła w Kaliszu

Uroczystości Westerplatte 2018 przy parafii św. ap. Piotra i Pawła w Kaliszu

Wrzesień obfituje w różnorodne wydarzenia parafialne – religijne i państwowe.

Pierwszego i siedemnastego września wspominaliśmy rocznicę wybuchu wojny, bohaterską obronę Westerplatte i agresję sowiecką. W tym roku przeżyliśmy już 16 rocznicę odsłonięcia pomnika „Bohaterom Westerplatte". Uroczystą Mszę św w int. Ojczyzny i poległych w jej obronie sprawował Ks. Stanisław T Tofil, a homilię wygłosił ks. Sławomir Kęszka. Przedstawiciele władz, instytucji państwowych, kombatanci poczty sztandarowe szkół, harcerze, klasy mundurowe i mieszkańcy Kalisza złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem. We wtorek 18 września parafia nasza przeżywała 25 rocznicę sprowadzenia obrazu Matki Bożej-Królowej Pokoju. W tym też dniu, młodzież zgromadziła się na modlitwie z okazji dnia patrona św. Stanisława Kostki.

By młode pokolenie lepiej rozumiało tamte wydarzenia, została ustawiona w naszej świątyni wystawa o tematyce niepodległościowej, która uzupełnia wiedzę historyczną. Autorem jej jest prof. dr hab. Zdz. Małecki. Natomiast przed świątynią stał czołg, którym najbardziej interesowały się dzieci.

W dniach 6 i 7 października br. odbędzie się w naszej świątyni XXIX Przegląd Piosenki Religijnej „SACROSONG" 2018. Szczegółowe informacje, karta zgłoszeń i regulamin znajdują się na stronach internetowych Parafii i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.