Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05. 2021 roku.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05. 2021 roku.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Swoim życiem i postępowaniem oddajemy cześć Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu. Dzieci kl. IV mają dziś I Rocznicę Komunii Św. a kl. V - II rocznicę.
2. W czwartek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA- BOŻE CIAŁO. W eucharystycznej procesji pójdziemy ulicami naszego osiedla, aby Bogu utajonemu, pod postacią chleba i wina oddać publiczną cześć. Niech to będzie nasze wyznanie wiary i świadectwo wobec świata. Msze św. w naszej świątyni o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1700. ( nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1830 Procesja parafialna rozpocznie się Mszą św. o godz. 1700. Przejdziemy procesyjnie trasę jak w poprzednich latach. Centralna procesja wyrusza ulicami naszego miasta z Katedry o godz. 1000. Biorą w niej udział przedstawiciele wszystkich kaliskich parafii.
W naszej parafii Msza Św. z procesją o godz. 1700.Ołtarze ustawione będą:
OŁTARZ I - na styku bloku Kard. Wyszyńskiego 10 i 12,
OŁTARZ II - na wysokości Al. Wojska Polskiego 52-58,
OŁTARZ III - na wysokości Al. Wojska Polskiego 36-38,
OŁTARZ IV - naprzeciw ul. Kard. Wyszyńskiego 13 i 15. O przygotowanie ołtarzy serdecznie prosimy mieszkańców wymienionych bloków i bloków sąsiednich. Przez tą pomoc, dajemy wyraz naszej dobrej woli. Wszystkich mieszkańców naszej parafii , prosimy o udekorowanie okien i balkonów. W tym szczególnym dniu pójdźmy wszyscy na procesję, aby oddać cześć Chrystusowi w Eucharystii i aby dać świadectwo swojej wiary. O szczególne zaangażowanie w procesję prosimy wszystkie grupy parafialne, kręgi rodzin, członków KŻR, asystę, ministrantów, ERM , scholę, Akcję Katolicką, grupy Maryjne, Pomocników Maryi, młodzież .
Dzieci komunijne serdecznie zapraszamy do udziału w procesji w strojach komunijnych. Próba asysty i dzieci sypiących kwiatki odbędzie się we wtorek i w środę o godz. 1700. Rodziców tych dzieci prosimy o pomoc.

3. Po uroczystości Bożego Ciała będzie trwać oktawa, w czasie której, codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1830 odbywać się będzie procesja eucharystyczna przy naszym kościele. Oktawę zakończymy w następny czwartek uroczystą procesją z błogosławieństwem dla całej parafii i osiedla. Do udziału w niej serdecznie zapraszamy parafian i wszystkie grupy duszpasterskie.
4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony N. Sercu P. Jezusa. Po Mszą Św. wieczornej odprawiać będziemy nabożeństwo przebłagalne do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W dniu 01 czerwca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka. Życzymy Wam drogie dzieci dużo zdrowia i radości, aby każde z Was czuło się kochane , bezpieczne i szczęśliwe. My dorośli pamiętajmy w modlitwach o młodym pokoleniu. Prośmy Boga , aby te dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i prawych ludzi a swoim dobrym życiem świadczyły o Bogu.
6. W tym tygodniu przypada I Czwartek , I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiedż w piątek od godz. 17.30.Chorych odwiedzimy w sobotę od godz.9.00.
7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.