Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: ERM z naszej parafii w Poznaniu

ERM z naszej parafii w Poznaniu

W dniu 24 kwietnia br dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych z naszej parafii wraz ze swoimi opiekunami ks. Łukaszem Olejnikiem i p. Małgorzatą brały udział w Ogólnopolskich Dziecięcych Dniach Wspólnoty, które odbywały się w Poznaniu.

Ogólnopolskie spotkania dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych odbywają się co dwa lata. W tym roku odbyły się w Poznaniu, ponieważ święta Urszula Ledóchowska rozpoczynała organizowanie Krucjaty Euharystycznej w tym mieście.

Spotkanie odbyło się w Kościele Bożego Ciała, w którym miał miejsce cud eucharystyczny  15.08.1399 roku. Tutaj odbyła się Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Zdzisław Fortuniak, który w swojej homilii przypomniał nam: "czy mały, czy duży, potrzebuje miłości". Po Eucharystii nadszedł czas na wspólny posiłek na terenie przykościelnym. Następnie dzieci wraz z opiekunami zostali zaproszeni do gry terenowej, której celem było poznanie zabytków i gwary poznańskiej. W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy spotkania w kolorowym korowodzie ze śpiewem na ustach przeszli ulicami Poznania do Kościoła Nawiedzenia NMP, gdzie odbył się występ zespołu folklorystycznego oraz koncert zespołu religijnego Angels Hill.

Trochę było smutno wyjeżdżać i rozstawać się z nowo poznanymi kolegami ze wspólnot ERM-owych z całej Polski.

Drogie dzieci!

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do przyjścia na spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych, które odbywają się w każdą sobotę o gdz. 11, w salce parafialnej (obok kancelarii)