Jesteś tutaj: › AKTUALNOŚCI :: Jasełka i spotkanie opłatkowe

Jasełka i spotkanie opłatkowe

Skończyło się adwentowe oczekiwanie. Bóg- człowiek narodził się betlejemskim żłobie. Ale czy narodził się w każdym z nas?

W dniu 9.01 2011 w naszym kościele uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 przedstawiły jasełka, w których ukazały fakty historyczne i przeniosły je do współczesności. Dziękujemy serdecznie dzieciom, ich katechetkom i nauczycielom za przeżycia wewnętrzne i doznania artystyczne.  -zdjęcia-

Tego samego dnia odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich grup formacyjnych naszej parafii : ministrantów, scholi młodzieżowej "Agape", Domowego Kościoła, Krucjaty Wyzwolenia człowieka, Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Kręgu Biblijnego, chóru męskiego "Harfa", pielgrzymkowej grupy "Kremowej" i duszpasterzy. -zdjęcia-

Z kolei 16-go stycznia opłatkiem dzielić się będą uczestnicy pielgrzymek do sanktuariów w kraju i zagranicą.

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia kończy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Po pięćdziesięciu latach ten dzień znów będzie dniem wolnym od pracy.

Człowiek ciągle trwa w oczekiwaniu. Teraz jako parafia i mieszkańcy osiedla "Dobrzec" będziemy oczekiwać na nawiedzenie Matki Bożej w kopii obrazu jasnogórskiego. Obraz przybędzie dopiero w październiku, ale przygotowania rozpoczynamy już 18 -go stycznia nowennę maryjną, trwać będzie 9 miesięcy. Centrum przygotowań duchowych będą misje parafialne. Czas oczekiwania wypełnią także inne formy zbliżające nas do Maryi, m.in.- kazania tematyczne, pielgrzymki do sanktuariów maryjnych ( Fatimy, Lichenia i in.), wystawy i konkursy, plakaty i foldery informacyjne. Zachęcam mieszkańców osiedla do udziału w przygotowaniach nawiedzenia. Wszystko po to, by godnie przyjąć naszą Matkę, dosłyszeć Jej głos " uczyńcie, co wam mówi Syn". Matka Boża pragnie byśmy przeobrazili wiarę w czyn.

Trwa wizyta duszpasterska w rodzinach naszej Parafii. Rodzinom wyrażamy wdzięczność za radosne i miłe przygotowanie kolędy. Dziękujemy za docenianie naszej pracy duszpasterskiej i materialnej w naszej wspólnocie.